Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim | İlgili Linkler
Türkçe | Español | English

Current Flash version doesn't not support

TİCARET VE TİCARİ ANLAŞMALAR

Kosta Rika, vatandaşlarına ve yabancılara mümkün olan bütün alanlarda yatırım yapmalarını teşvik etmek için yeni kanunlar çıkarılmıştır ; bazı kanunlarla ve mali vergilerle teşvik ederek, şirketlerin faaliyet alanına bağlı olarak turizm sektörü veya ihracat alanında yatırımlar teşvik edilir.

Kosta Rika’da değişik organizasyonlar mevcuttur: Kosta Rika Gelişim İnisiyatifleri Koalisyonu (CINDE), Kosta Rika Dış Ticaret Promotörü (PROCOMER), Kosta Rika Dış İşleri Bakanlığı Dış ilişkiler Promosyon Ofisi.

Başlıca ihraç ürünleri: elektronik parçalar, tekstil, muz, kahve, ananas, telefon ekipmanı, ilaçlar, balık ve deniz ürünleri.

Esas gelir kaynağı : Elektrik şebekeleri ve mikro yapılar , turizm.

Endüstri: Elektronik, proses edilmiş gıda ürünleri, giyim, inşaat malzemeleri, plastik ürünler.

Ticari anlaşmalar: Kosta Rika aşağıda bahsi geçen ülkelerle serbest ticaret anlaşması yapmıştır: Meksika, Şili, Dominik Cumhuriyeti, Trinidad Tobago , Karayip ülkeleri ve Kanada. Bu günlerde Amerika kıtası ülkeleri ile serbest ticaret anlaşması için görüşmeler yapılmakta, ve Panama ile ticari ilişkiler vardır.

Başlıca İthalat ürünleri: petrol, makineler, sanayi üretim malları, dayanıklı tüketim malları, kimyasal ürünler ve gıda ürünleri.
 


Costa Rica H. Consulate Istanbul 2021 @ Tüm hakları saklıdır